Fotograficzne impresje Klaudiusza Kuśmierka

Rozmiar tekstu:

IILO
Klaudiusz Kuśmierek, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, po raz pierwszy pokazał swoje zdjęcia na wystawie. Ciekawych jego twórczości zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Fotografowanie jest jedną z pasji, których Klaudiusz próbował w okolicach 2012 roku. Pozostałe wywietrzały, ta jedna pozostała i wiele wskazuje na to, że będzie się rozwijać. – Nie porzucę fotografii, choć raczej nie będzie to główne moje zajęcie w życiu. Chciałbym pójść w kierunku grafiki komputerowej, a fotografowanie uprawiać jako hobby – mówi 17-latek.

To pierwsza wystawa prac Klaudiusza, choć chwalił się już nimi nie raz w Internecie. W 2013 r. wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Tęcza” i zdobył pierwsze miejsce wśród osób zgłoszonych przez szkołę. – Myślimy też o zgłoszeniu prac Klaudiusza do konkursu „Geografia-proces-forma-obiekt”, organizowanego przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Klimat jego fotografii wpisuje się w tę tematykę – zapowiada Lidia Zadka, bibliotekarka II LO w Sieradzu. Na zdjęciach dominują motywy przyrodnicze, będące efektem wędrówek po okolicach rodzinnego Brzeźnia.

Wystawę fotografii wykonanych przez Klaudiusz Kuśmierka można oglądać w szkolnej bibliotece „Żeromskiego”. Zdjęcia będą tam do 15 lutego.

T.O.

IMG 0151  IMG 0152

IMG 0153  IMG 0154

IMG 0157  IMG 0159

IMG 0161  IMG 0163