^ Powrót na górę

 

 

Kolejny projekt w „Mechaniku”

Rozmiar tekstu:

zsp1
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu rozpoczyna drugą edycję projektu „Ucząc się przez doświadczenie”, ukierunkowanego na rozwój umiejętności uczniów na praktykach zagranicznych.

– Chcemy, by nasi uczniowie jak najwcześniej zdobywali cenne doświadczenie zawodowe i doskonalili znajomość języków obcych. Już w pierwszej, zakończonej niedawno odsłonie projektu „Ucząc się przez doświadczenie” przekonaliśmy się, że wyjazd zagraniczny to dobry sposób na wyposażenie młodzieży w tak bardzo przydatne na rynku pracy umiejętności i kompetencje – mówi Justyna Gmerek, wicedyrektor ZSP nr 1.

W projekcie „Ucząc się przez doświadczenie II” wezmą udział uczniowie technikum architektury krajobrazu, technikum informatycznego, technikum geodezyjnego i technikum mechatronicznego. Młodzież wyjedzie na praktyki na przełomie kwietnia i maja 2020 roku do Włoch (Bolonia), Hiszpanii (Saragossa) i na Wyspy Kanaryjskie.

Na realizację projektu szkoła pozyskała dotację w wysokości 113 352 euro (484 908 52 złotych) z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

T.O.

1  2

3  4