^ Powrót na górę

 

 

Bokserski talent z „Żeromskiego”

Rozmiar tekstu:

lo2
Weronika Stochniałek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski juniorów w boksie i brązowy na Mistrzostwach Polski juniorów w kick-boksingu.

Gdy trzy lata temu zaczynała swoją przygodę ze sportami walki, nie przypuszczała, że osiągnie takie sukcesy. – W 2015 roku miałam okazję być na kilku galach bokserskich i sport ten bardzo mi się spodobał, a po pikniku bokserskim w Kaliszu podjęłam decyzję o rozpoczęciu treningów – opowiada Weronika.

Swój sportowy talent szlifuje w Brzezinach i Kaliszu, pod okiem trenerów Mariusza Ziętka i Bartosza Gromady. Ich wspólne starania przyniosły efekt w postaci dwóch medali – srebrnego na MP w boksie w Grudziądzu i brązowego na MP w kick-boksingu Kartuzach.

Skoro jest srebro i brąz, to do kompletu przydałoby się jeszcze złoto. Okazję do jego zdobycia medalistka z „Żeromskiego” będzie miała już niedługo. Na początku kwietnia pojedzie bowiem do Kalisza na MP w kick-boksingu full contact.

T.O.

2  3