^ Powrót na górę

 

 

Kolarze pojadą przez powiat sieradzki

Rozmiar tekstu:

kolarze
Przez teren powiatu sieradzkiego przejadą kolarze biorący udział w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2018”. Jego trasa będzie wiodła m.in. przez gminy Warta i Goszczanów.

Będzie to już 33. wyścig „Hellena Tour”. Zawody rozgrywane są w południowej części województwa wielkopolskiego i w północnej województwa łódzkiego. Składają się z czterech etapów, z czego jeden rozgrywany jest na terenie powiatu sieradzkiego.

Tegoroczny „Hellena Tour” odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia (piątek-niedziela). Przez powiat sieradzki kolarze przejadą podczas etapu pierwszego 13 kwietnia. Jego trasa będzie wiodła przez miejscowości Warta – Goszczanów – Jeziorsko – Miłkowice – Kolonia Strachocice – Niemysłów – Krępa – Porczyny – Zadzim – Pęczniew – Jeziorsko – Strachanów – Cielce – Warta. Start (o godz. 14.30) i meta (ok. godz. 18.00) będą się znajdować w Warcie na ul. Zachodniej.

„Hellena Tour” każdego roku rozpoczyna sezon kolarski. Odbywa się od 1986 roku. Jego głównym organizatorem jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.

T.O.

mapa

plakat