^ Powrót na górę

Lidia Kołodziejczyk trzeci raz na podium

Rozmiar tekstu:

lo1
Zawodniczka MULKS MOS Sieradz Lidia Kołodziejczyk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka, po raz trzeci w tym sezonie (i po raz trzeci w maju) wystartowała w ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych i trzeci raz stanęła na podium.

To znakomity miesiąc sieradzkiej zawodniczki. 6 maja Lidia Kołodziejczyk zwyciężyła w Otwartych Mistrzostwach Sieradza, osiągając w biegu na 300 m czas 40,77. Tydzień później wystartowała w Dolnośląskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu, gdzie zajęła II miejsce na dystansie 200 m, z czasem 26,02. Trzeci start (20 maja) znów przyniósł zwycięstwo. Tym razem w biegu na 400 m osiągnęła wynik 58,67 w Regionalnej Rundzie Eliminacyjnej DMP U20 w Częstochowie.

Trenerem Lidii Kołodziejczyk jest Roman Firlit, nauczyciel wychowania fizycznego w „Jagiellończyku”.