^ Powrót na górę

 

 

Turniej dla młodych piłkarzy

Rozmiar tekstu:

tymbark
Do 30 września trwać będą zapisy drużyn do 20. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizacja rozpocznie się na szkolnych i osiedlowych boiskach, a zakończy – dla najlepszych – na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do zgłaszania udziału drużyn w turnieju zaprasza prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek: – Przed nami 20. wyjątkowa edycja tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Mocno wierzę, że będzie to wartościowy czas dla wszystkich uczestników. Czas nauki, wzajemnej motywacji, niezapomnianych emocji, ale również spełnienia marzeń. I nie mam tu na myśli tylko nagrody głównej: gry na PGE Narodowym, czy spotkania dzieci z ich piłkarskimi idolami, ale każde, nawet najmniejsze marzenie – o pierwszym medalu, czy po prostu udziale w turnieju.

„Z podwórka na stadion” to największy turniej sportowy dla dzieci w Europie. Uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: do lat 8, 10 i 12. Warto podkreślić, że ponad 1/3 zawodników grających w turnieju stanowią dziewczynki. Drużyny mogą zgłaszać szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Rejestracja drużyn odbywa się za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl.

Po zakończeniu zapisów, od października do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich (od 18 marca do 26 kwietnia 2020 r.), których zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie (29 kwietnia – 2 maja 2020 r.).

Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem. Każde dziecko, które zagra w turnieju, otrzyma wyjątkowy medal.

Do tej pory ponad 50 uczestników turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Na przestrzeni 20-letniej historii wydarzenia udział w nim wzięli m.in. Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Paulina Dudek i Bartosz Bereszyński.

T.O.