^ Powrót na górę

 

 

Piłkarze PZD Sieradz najlepsi w województwie

Rozmiar tekstu:

pzd
Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu obronił zdobyty dwa lata temu tytuł najlepszej drogowej drużyny piłkarskiej województwa łódzkiego. VII Turniej Powiatowych Zarządów Dróg Województwa Łódzkiego w Piłce Nożnej odbył się w sobotę 21 września na obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Puchar dla najlepszej drużyny turnieju po raz drugi z rzędu odebrał kapitan zespołu PZD Sieradz Marcin Lewandowski. Nagrody wręczali: starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr i starosta wieluński Marek Kieler. Wraz z piłkarzami z Sieradza do Bełchatowa pojechała silna grupa kibiców, na czele z dyrektorem sieradzkiego PZD Robertem Piątkiem.

Do zawodów stanęło w tym roku pięć drużyn: Bełchatów, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Sieradz i Wieluń. Sześcioosobowe zespoły grały mecze trwające dwa razy po 10 minut systemem „każdy z każdym”. O zwycięstwie decydowała liczba punktów.

Na pomysł sportowego integrowania drogowców z Łódzkiego wpadł kilka lat temu Tomasz Kijanka, ówczesny dyrektor PZD w Bełchatowie i jednocześnie przewodniczący Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych Województwa Łódzkiego. Pierwsze zawody odbyły się w 2012 r. w Bełchatowie, rok później gospodarzem turnieju był PZD Piotrków Trybunalski – druga edycja imprezy została zorganizowana w miejscowości Ręczno. W 2014 drogowcy spotkali się w Ostrowie koło Łasku, a w 2015 zagrali w Charłupi Małej (gmina Sieradz) w powiecie sieradzkim. W 2016 turniej odbył się na obiektach klubu sportowego „Kasztelan” Żarnów (powiat opoczyński), a rok później – na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Wierzchlesie (powiat wieluński). W 2018 zawody nie odbyły się, za to w 2019 ich uczestnicy spotkali się w Bełchatowie.

Na każdym turnieju drogowcy ustalają organizatora kolejnej edycji. W przyszłym roku będzie nim PZD Piotrków Trybunalski.

Dodajmy, że turniej organizowany jest zawsze w sobotę, a więc poza godzinami pracy. Koszty pokrywane są z pieniędzy składkowych: każda drużyna wnosi opłatę wpisową.

VII Turniej Powiatowych Zarządów Dróg Województwa Łódzkiego – Bełchatów 2019:

Wyniki meczów:

Bełchatów – Wieluń 3:2

Piotrków Trybunalski – Opoczno 3:1

Opoczno – Sieradz 0:2

Bełchatów – Piotrków Trybunalski 0:3

Piotrków Trybunalski – Wieluń 2:3

Sieradz – Bełchatów 2:0

Sieradz – Wieluń 1:1

Opoczno – Bełchatów 1:6

Wieluń – Opoczno 1:1

Piotrków Trybunalski – Sieradz 0:0

Klasyfikacja:

1. Sieradz

2. Piotrków Trybunalski

3. Bełchatów

4. Wieluń

5. Opoczno

Król strzelców: Rafał Kieruzel (PZD Bełchatów)

Najlepszy bramkarz: Zbigniew Miler (PZD Piotrków Trybunalski)

Najlepszy zawodnik: Przemysław Świętczak (PZD Sieradz)

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30