^ Powrót na górę

 

 

Złota Ola z „Żeromskiego”

Rozmiar tekstu:

zerom0
Aleksandra Glapińska, zawodniczka MULKS Żeromski, uczennica klasy IIa II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, zdobyła złoty medal w trójskoku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

Ola osiągnęła bardzo dobry wynik 12 m i 56 cm, bijąc rekord powiatu sieradzkiego i województwa łódzkiego. Rozgrywane we Wrocławiu zawody były dla niej wyjątkowo udane, bo aż trzykrotnie poprawiała na nich swój rekord życiowy: w pierwszej kolejce skoczyła 12,28 m, w trzeciej 12,32 m i w szóstej 12,56 m. Startowała w kategorii juniorów.

Aleksandra Glapińska jeszcze we wrześniu wystartuje w co najmniej jednym konkursie trójskoku. Zdaniem jej trenera Tomasza Kusia, potencjał Oli pozwala na to, by została pierwszą sieradzanką, która w trójskoku przekroczyła barierę 13 metrów.

Jako ciekawostkę można dodać, że poprzedni rekord powiatu sieradzkiego w tej konkurencji należał do Eweliny Michalak, również uczennicy II LO w Sieradzu. W 2004 roku w Białej Podlaskiej skoczyła ona 11,74 m. W tym samym roku na halowych Mistrzostwach Polski Juniorów osiągnęła wynik 11,98 m, co dało jej wówczas brązowy medal.

T.O.

zerom1